„Budapestre többnyire hetente egyszer (általában péntekenként) személyesen viszek fel borokat, aki szeretne, hívjon időben (1-2 nappal előtte) és egyeztessünk! Mennyiségi kedvezmény ára kartononként vagy egyedileg kerül meghatározásra.”
Horváth Zoltán: +36209805733
Királyleánykából készül ez a friss, citrusos, barackos könnyed fehérbor. Salátákhoz, tengeri halakhoz, párolt, sült fehér húsokhoz ajánljuk. Fröccsben is kitűnő.
Borunk az egyik legmagasabban fekvő és legjobb kitettségű dűlőről kapta a nevét. 100% olaszrizling és annak is a legjobb klónjai. Ehhez Szerbiába, Ausztriába és Horvátországba kellett utaznunk, hiszen itthon a tömegtermelésre szelektált altípusok voltak telepítésre engedélyezve. Illatában: rezeda, citrusos, egzotikus gyümölcsök, ízében krémesség és a végén egy kis mandula. Minden klasszikus fehérborhoz való étellel párosítható.
Ahogy a környékbeli idősebb gazdák hívják „zöld juhfark”, egy igazi baranyai különlegesség. Máshol nem termesztik és palackozni is csak pincészetünk palackozza. Valamikor a méltán híres pécsi pezsgő alapborát készítették belőle. Alacsonyabb tőketerheléssel élénk, de finom savú, visszafogott aromatikájú, jó ivású bor készül belőle. Jól passzol a fehér húsokhoz, halakhoz, salátákhoz.
Egy újabb érdekesség, hiszen kék szőlő gyors feldolgozásával készül és így fehér bor lesz belőle. A kadarka fűszeressége, finom joghurtos kereksége viszont megmarad benne és izgalmas étel-bor párosításokkal lehet kísérletezni általa. Egzotikus fűszerezésű fehér húsokkal, tejszínes mártásokkal ajánljuk.
Néró és Pinot Noir házasításából készül. Lazac színű parfümös, gyümölcsös bora évek óta népszerű a rozékedvelők körében. Ételt nehéz párosítani hozzá, fogyasszuk inkább jól behűtve, beszélgetésekhez, nyári fröccsözéshez.
A Cabernet Sauvignon teljes érésben szüretelt termését két éjszakán át áztatjuk mustjában. Így alakul ki piros színe, málnás-meggyes illata, fűszeres íze. Igazi gasztrobor. Tökéletesen passzol az őrölt paprikával ízesített mohácsi konyhához. Nincs jobb borválasztás a halászléhez, sokac babgulyáshoz, stifulderhez, de én vízi szárnyasokból készételt ételekhez is innám. A legjobb választás a nem túl csípős pizzákhoz és az olasz konyha paradicsomos ételeihez is.
60% Kékfrankosból, 35% Pinot Noirból és egy kevés Cabernet Francból áll össze ez a vidám vörös házasítás. Nem érleljük fahordóban, tartályban várja erjedés után a palackozást. Így megőrzi az elsődleges megygyes-cseresznyés gyümölcsösségét. Egyre népszerűbbek ezek az ú.n. bisztró borok, mert jó inni őket. Sertésből, vadból készült, fűszeres, esetleg csípős ételekhez passzol. A piccante pizzák legjobb kísérője.
70% cabernet franc, 30% kékfrankos a Jenyei-hegyről. Az érett szőlőt kézzel csömöszölve, nyílt kádon borrá erjesztjük és másfél évre új és használt 500 literes fahordóba rejtjük. Utána 1 évig tartályban érleljük. A bor vadcseresznyés, málnás illatú, tartalmas, fűszeres elegáns, de sohasem lomha, „farnehéz”. Marhából, vadhúsból készült ételekhez, burgerekhez érdemes kóstolni.
„Budapestre többnyire hetente egyszer (általában péntekenként) személyesen viszek fel borokat, aki szeretne, hívjon időben (1-2 nappal előtte) és egyeztessünk! Mennyiségi kedvezmény ára kartononként vagy egyedileg kerül meghatározásra.”
Horváth Zoltán: +36209805733